DEGUSTAČNÍ BEDÝNKY

Nabízím bedýnky první pomoci, výběr vín a delikates, které vás potěší doma, v klidu, na zahradě. Ideální tip k soukromé degustační párty na zahradě.  Kdo ví, kdy budeme moci bezstarostně nasávat vůni mořského vzduchu a vychutnávat středomořské delikatesy...

  • ve výjimečné situaci, výjimečná nabídka degustačních balíčků
  • objednávky a další přání pište do kontaktního formuláře, např. lze naplnit bedýnku pouze červeným, nebo bílým vínem.
  •  můžete objednat v Eshopu :-) 

Bedýnka STANDARD

Promo cena 1500 Kč 

START, startovací sada, základní průřez vín 

Vína pochází z horské oblasti, nedaleko mořských útesů, na středo západě ostrova se nachází městečko Dorgali, taktéž i vinařský spolek Cantina Dorgali. Místní vinaři, členové spolku obhospodařují vinice, mají však jednoho enologa, který diriguje vinice a zpracovává hrozny v Cantina Dorgali.  Víno si tak zachovává stejnou kvalitu a dobrou cenu.

V bednýnce naleznete:

1x CALALUNA Vermentino DOC, typické Vermentino svěží s vůní mořského vánku. (200Kč)

1x FILINE Vermentino DOC, více strukturované, se zbytkovým cukrem, polosuché. (260 Kč)

1x BARDIA IGT bez sulfátu (300Kč)

1x ICORÉ Cannoanu di Sardegna DOC příjemné Cannoanu s tóny divokých bylin, šalvěje a sametovým tříslem (250 Kč)

1x VIGNA DI ISALLE Cannonau di Sardegna DOC

Robustnější Cannoanu s vůní sušeného ovoce v čokoládě a koženého opasku. Lehký dotyk zrání na dřevě (400Kč)

1x BILLIA ROSSO Cagnulari IGT Černá ovečka, červená autochtonní odrůda Cagnulari. Je svěží, tmavě fialové barvy, s vůní lesních plodů a jehličí. (250Kč))

+ dárek 0,5l Extra panenského olivového oleje BIO, stáčenýPro více info k vinařství: Bedýnka SUPERIOR

Promo cena 2000 Kč+  dárek zdarma

SUPERIOR, prvotřídní vína, vyšší jakosti, vlajkové lodě vybraných vinařství 

2 znamenitá bílá vína Vermentino ze severní části Sardinie, nejvhodnější podmínky k pěstování této odrůdy. Ochutnejte jedno z nejlepších bílých vín Itálie, bílé Vermentino Tuvaoes. Pak pravé Nepente di Oliena, klasické Cannoanu z oblasti Oliena, histroricky nejstarším místem v pěstování Cannonau. Nakonec to nejlepší, vlajková vína z vinařské vísky Mamoiada, z vinic 700m nad mořem, provnejte vlajkové lodě Mamuthone od Bio vinařství  Cantina Sedielsu  a Tiscali, Cannonau Nepente di Oliena z vedlejší vinařské vísky. 

Bedýnka SUPERIOR:

1x BILLIA BIANCO Vermentino DOC svěží bílé víno, krásná vůně středomořských bylin s decentím závěrem hořké mandličky  (300Kč)

1x TUVAOES Vermenino DOC Cantina Cherchi, 430 Kč                                        Bílé hrozny z 30ti letých vinic, ruční sběr. Krásné, plné, elegantní bílé víno (400Kč)

1x TISCALI Cannoanu Nepente di Oliena DOC, Cantina Puddu 420 Kč                        nejstarší oblast pěstování révy, vinice se rozléhají v oblasti Oliena pod vápencovým pohoří Supramonte, ideální "terrior" k pěstování Cannonau

1x VIGNA DI ISALLE Cannonau di Sardegna DOC  (400Kč) 

Vlajková loď vinařství Cantina Dorgali. Plné Cannoanu s vůní sušených třešní v čokoládě a koženého opasku. Lehký dotyk zrání na dřevě 

1x Mamuthone Cannoanu di Sardegna DOC, Cantina Sedilesu 550 Kč Vlajková loď rodinného  BIO vinařství.  Noblesní víno z mladých a starých vinic,  vyrobeno tradiční metodou spontánní fermentací a zrání na sudu. Víno je pěkně strukturované s příjemnou tříslovinou. Ideální  k červenému masu, společník dlouhých večerů.

+ dárek 0,5l Extra panenského olivového oleje BIO, stáčený 


Bedýnka NATURAL
Promo cena 2900 Kč + dárek zdarma, včetně dopravy

Bedýnka NATURAL

NATURÁLNÍ VÍNA z MAMOIADA

Maximální uspokojení milovníků  naturálních vín!!!
Nejvyšší jakostní BIO vína, široko daleko. Z vinic 750m nad mořem, vyrobena tradiční zpracováním hroznů, spontánní fermentací a zrání na dřevě.  Degustační sada zahrnuje 2 bílá vína z autochtonní odrůdy GRANAZZA IGT, vlajkové červené lodě dvou vinařství a poslední třešničku na dortu, víno ze stoletých vinic BALLU TUNDU Riserva!


1x BARBAGIA IGT, Granazza IGT, 430 Kč
Cantina VikeVike bílá autochtonní odrůda, pochází z Mamoiada. Je svěží, noblesní s vůní divokých bylin a lehkou mineralitou v závěru.

1x GRANAZZA orange wine 2016 
Cantina Sedilesu  670 Kč Granazza ze starých vinic, na slupkách. Ohromí svou vyváženou komplexností. Velmi podařené dlouhé oranžové víno.

1x SARTIU 2018 Cannonau di MamoiadaDOC  Cantina Sedilesu 370 Kč    svěží, živé víno s pocitem jemného perlení. Takové autentické.  S nižší hladinou alkoholu, velmi lehce pitelné červené Cannonau, 


1x CANNONAU 2017                           Cantina VikeVike 600 Kč  Nejen etiketa podobná chateau latour, ale především víno ohromí vaše smysly!  Víno charakterizující své terrior, plné, extraktivní s okouzlující noblesou ;-)

1x MAMUTHONE 2016 Cannonau DOC  Cantina Sedilesu 500 Kč  Vlajková loď vinařství, vyrobena tradiční metodou zrání na sudu. Harmonické víno z mladých a starých vinic s elegantním závěrem sametového třísla.

 1x Dárek, BIO Extra panenský olej v retro láhvi 0,75lObjednejte balíček

Do zprávy napište název balíčku + doručovací adresu, popř. další přání :-) 

Bedýnka delikates ze Sardinie

Tradiční dobroty ze Sardinie

Deli Classico

Zahrnuje základní potraviny Sardinie: 2 druhy Pane Carasau,     2 druhy těstovin a 2 druhy Extra panenského olivového oleje (Tradizionale vhodný k vaření a SILIS DOP nejvyšší jakosti, k dochucení pokrmů). Cena s dopravou 1000 Kč

Popis balení:

1x Pane Carasau 400gr (tradiční trvanlivé chlebové placky ze Sardinie ze semolinové mouky, 2x pečené)                                 1x Pane Guttiau 400gr (Pane Carasau obohacen o 15% extra panenského oliv. oleje)                                                                 1x Těstoviny Gnocchi 500gr (vyrobeny z prvotřídní semoliny).   1x Těstoviny pražené Fregula Sarda 500gr (Pražené těstovinové kuličky z prvotřídní semoliny).                                   1x Extra Panenský olivový olej TRADIZIONALE 1L (vhodný pro teplou kuchyň, snese vyšší teploty, chuťově jemný).                1x Extra Panenský olivový olej DOP SILIS ( označení nejvyšší jakosti TOP! ). Výrazný, pikantní, lehce hořký.  Chuť  artyčoku, minerální. Název Silis, řeka která se nachází v úrodné oblasti (Sassari, Sennori, Sorso), z které pochází. Nejkvalitnější olivy byly vybrány od drobných pěstitelů pro původní zpracování "tradiční metodou" lisování za studena přes žulové kameny.

Deli Delux

Deli Classico obohacen o Bottarga di Muggine, sušený kaviár a zelené olivy.

Cena s dopravou 1400 Kč

Popis balení:

1x Pane Carasau 400gr (tradiční trvanlivé chlebové placky ze Sardinie ze semolinové mouky, 2x pečené)                                1x Pane Guttiau 400gr (Pane Carasauobohacen o15% extra panenského oliv. oleje)                                                                 1x Těstoviny Gnocchi 500gr (vyrobeny z prvotřídní semoliny). 1x Těstoviny pražené Fregula Sarda 500gr (Pražené těstovinové kuličky z prvotřídní semoliny).                                   1x Extra Panenský olivový olej TRADIZIONALE 1L (vhodný pro teplou kuchyň, snese vyšší teploty, chuťově jemný).                   1x Extra Panenský olivový olej DOP SILIS ( označení nejvyšší jakosti TOP! ). Výrazný, pikantní, lehce hořký. Chuť artyčoku, minerální. Název Silis, řeka která se nachází v úrodné oblasti (Sassari, Sennori, Sorso), z které pochází. Nejkvalitnější olivy byly vybrány od drobných pěstitelů pro původní zpracování "tradiční metodou" lisování za studena přes žulové kameny.

+

1x Zelené Olivy 250gr v solném nálevu 

1x Bottarga di Muggine in baffe 100gr, Sušený kaviár z Cípala obecného v celku ( Pochází z originálního místa původu, zátoky středo-západní Sardinie, Cabras.  Výrobce Gusti Pregati  je jeden z nejvyhlášenějších výrobců, Gambero Rossso.

Obsahuje velké množství plnohodnotných bílkovin (40%), vitamínů, minerálů a omega-3-nenasycených mastných kyselin. Voní po moři, oříškovo-minerální chuť

Používá se obdobně jako parmezán nebo lanýže. Krájí se na tenké, průsvitné plátky. Je velmi výživný a obsahuje minimální množství tuků.

V kuchyni se pro svou výraznou chuť užívá na dochucení a ozdobu pokrmů z těstovin, salátů, polévek a palačinek. Vynikající jako aperitivo k vínu, na Pane Carasau, plátky Bottargy, zakápnout olivovým olejem.