O webu, mě a Sardinii... 


Na stránkách se dozvíte více info:

  • o vínu a delikatesách, které výhradně dovážím
  • o ubytování a enogastro výletech

Proč si vybrat právě mé produkty a služby ;-)?

  • dlouhodobě působím na Sardinii a spolupracuji s místními
  • podporuji malé výrobce a kvalitní produkty
  • podporuji udržitelný turismus a rozvoj enogastronomie v ukryté, horské oblasti "Barbagia", místu, které si stále drží své tradice stejně tak jako nejvyšší kvalitu produktů a zpracování surovin.
  • mým cílem je zprostředkovat jedinečný zážitek, jak v enogastonomii, tak osobně na Sardinii :-)

Novinkou je ubytování v rodinných apartmánech a enogastronomické výlety šité na míru v horské a civilizací nedotčené oblasti "Barbagia" :-)!

V úzké spolupráci s místními Sardy nabízím zážitkové výlety (na člunu, na koni) a ochutnávky tradičních specialit domácí výroby. Při našich enogastro výletech nahlédneme do procesu výroby traničních placek Pane Carasau, sýrů a navštívíme místní vinaře.

V případě jakéhokoliv dotazu, Vám ráda zodpovím na Vaše otázky.

S pozdravem,

Salude,

Kateřina Janoušková

O mě a Sardinii ...

Bylo nebylo, před xx lety měla jedna studentka hotelové školy pošetilý nápad, bláznivé přání, které nebylo logicky možné. Avšak s nenadání se ocitla na ostrově, o kterém nikdy ani neslyšela, neviděla.  Bylo tam vše, .. moře, slunce, kouzelná krajina, kultura, koně, víno a tak výtečná kuchyně, že přestala být  vegetariánkou. Ostrov ji dokocne vyléčil chronické zdravotní problémy z velkoměsta :-) Krajina je tak různorodá, že vzdálenost 20km působí diametrálně odlišně.  Různé pláže, moře, krajina s pestrou kulturou a sardským dialektem.

Jak plynul čas, místní poznali, vášeň sommeliérky a už to jelo samo ... místní cantýny, ochutnávky, vinaři..

Díky vntiřním pocitu a srdečnému vědku jsem se rozhodla víno dovážet. Neprve okrajově jako koníčka, podělit se o lahodná vína se svými přáteli z enogastronomie... Postupem času jsem ale pocholila, že když už tak na plno. A stala se zástupcem pečlivě vybraných vinařství a výrobců, ubytovacích zařízení a dokoce i agroturismu v přírodním parku provinice Dograli.

Částečně bydím na Sardinii, stala jsem se součástí jedné horské vesničky, Mamoiada, v oblasti Barbaggia, provinice Nuoro, .. kde se zastavil čas, avšak tradice, kultura a lidská srdečnost jede na plné obrátky. Po ránu, když si přivstanu upeču Pane Carasau s místními, často se přimýchám i do výroby sýrů a nejlíp mi je mezi ovčáky,.. cinkání zvonečků v krajině má neskutečně blahodárný vliv pro duši a tělo.

 A tamní víno,.. za mě, nejlepší na světě. Dokonce je dle vědeckých průzkumů nejzdavějším vínem na světě, obsahující až o polovinu více zdaví prospěšných látek v podobě různých antioxidatnů a reseratrolu.  Já s pokorou potvrzuji tuto pravdivost, neb se mi od  pobytu a pravidelného pití Cannonau vyléčila srdeční aritmie. Postě tělo se tam dostane do absoultní harmonie :-)  

Proto vám dovážím tato zážitková vína, plná příběhů, kouzelné krajiny z panensky čisté přírody :-) 

Na zdaví :-) 

Salude :-) 


Kateřina Janoušková