Cantina Azienda Puddu                   TISCALI    Nepente di Oliena 

 Zemědělská společnost bratrů Puddu, v ekologicky udržitelné BIO produkci se nachází v impozantním úpatí Monte Corrasi z vápencvo-dolomitického masivu, na okraji vinařského městečka Oliena. Cannonau Nepente di Oliena, oblast s nejstarší tradicí pěstování vína datované 3500 let před.n. l. Nejstarší odrůdy Středomoří. Cannoanu Nepente di Oliena, je označován králem Cannonau.

Azienda Puddu vyrábí šumivé růžové, bílé a několik variací Cannoanu. Vlajková loď Provois, Zlatá medaile z Bruselu za nejlepší Cannoanu Světa ;-)! 

TISCALI

Nepente di Oliena *BIO

Krásné, harmonické Cannonau Nepente di Oliena. TISCALI je vesnička z dob Nuragů, postavena v úpatí skály Supramonte, Mante u městečka Oliena. Sloužila jako úkryt před dobyvateli.  Vinice Tiscali se zde rozléhají, v dokonalé biodiversitě. 

Tiscali je Cannonau z místa původu, Nepente di Oliena. Rubínové barvy s fialkovými odlesky.

Vinice v kopcovité olbasti Oliena, s vápenco-hlinitým podložím.
Výnos 50hl/ ha , alkohol 14%
Fermentace při řízené teplotě 20° C, pro dosažení svěžesti. Po dokončení vinifikace víno zraje v nerezových tancích, následně pak ve francouzských dubových tonneaux (50hl) po dobu 6 měsíců, pro dosažení komplexnosti a elegance. 
Barva intenzivní tmavě rubínová
Vůně pečených povidel, zemitých tónů a pečené vanilky v závěru.
Chuť harmonická, s elegantní tříslovinou. Víno je perfektně vyvážené. Mnohovrstevné. Zábavné pozorování etap vína od otevření lahve do jeho rozdýchání. Svojí identitu rozvine až po 1h od otevření. Zde je důležitá dekantace vína!


Dokonale se snoubí s pokrmy ze zvěřiny, masu na grilu a středně vyzrálým sýrům.