en-Opatření koronaviru, bezpečný vstup a dovolená na Sardinii od 2. června

10/08/2020

Na základně nejisté aktuální situace jsem se rozhodla o překlad článku a videokonference s předním politikem, prezidentem regionu Sardinie, Christian Solians, který rozhoduje o vstupu a podmínkách turismu na Sardinii.

Solinas usiluje o to, aby ostrov zůstal bezpečný, jak pro místní rezidenty, tak pro turisty. Vysloveňě otevírá náruč turismu, avšak pro bezpečný vstup a pohyb osob po ostrově vyžaduje "covid pass". Usiluje o to, aby "covid pass" byl volně dostupný. Aby náklady hradil stát, regiony, zahrnutá služba hotelového servisu. Popřípadě se snaží náklady stáhnout na minimum. Solinas také dokládá analýzy, které potvrzují, že Sardinie má téměř nulovou nákazovost, společně s Jižní částí Sardinie, oproti epicentru nákazy Severní Itálie, viz. mapka.

Každopádně, Sardinie se oficiálně otevírá od 2. června. Lety jsou prozatím jen z Milána a Říma. Od poloviny června začnou létat i ostatní mezinárodní linky.

Závěrem, pro ty, kteří se rozhodují o dovolené na Sardini prezident Solians garantuje maximální bezpečí a ochranu :-)

Zdroj: https://www.lanuovasardegna.it/regione/2020/05/20/news/coronavirus-in-sardegna-il-punto-del-governatore-in-diretta-1.38868001?fbclid=IwAR3HQrKlDNx1lTuJD874TgXRZ8E8USBD0ofB1Hz4WcA9XqG8iB4aj