Ballu Tundu Riserva 2019

Červené Eso vinařství. Víno ze stoletých vinic 800m.n.m. Velmi komplexní a noblesní víno. Výjmečné víno pro výjmečné chvíle. Jedno z nejvíce ceněných vín ze Sardinie.

880 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 54
Ballu Tundu Riserva 2019
Ballu Tundu x Katerina
Novinka

Detailní popis produktu

alkohol 15%

 Výtěžnost vinic 30 hl/ha, stoleté vinice

 Podloží granitové, "lieu-dit" Garaunele v 650 m mn.

Fermentace spontánní v dřevěných sudech 30 až 45 dní

Zrálo ve velkých dubových sudech 12 měsíců, poté v cementových nádrží 12 měsíců a 12měsíců na láhvi.

Barva intenzivní rubínově červená s granátovým odstínem

Vůně komplexní buket vyzrálého ovoce, balzamikových tónů

Chuť okouzlující, velmi dlouhá s teplým pocitem v ústech a jemnou, elegantní tříslovinou

Doručení ke grilovanému a dušenému masu, divočině a vyzrálému sýru pecorino. Doporučená teplota servírování 18-20 °C

Ocenění: Gambero Rosso Guida Vini d'Italia - Due Bicchieri (Two Glasses), Guida Bibenda - “Quattro grappoli” (four bunches), Slow Wine,Vini d'Italia de l'Espresso - "Cinque bottiglie" (Five Bottles)

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Hmotnost: 1.7 kg

Naturální vína z vysoko-položených vinic, se spontánní fermentací na dřevěném sudu. Tradiční pěstování a zpracování hroznů bez přidání vedlejších aditiv, v souladu s přírodou v BIO produkci.

První oficiální vinařství v Mamoiada, založil před 30 lety Giuseppe Sedilesu se svými třemi syny. Nyní obhospodařují 15 ha vinic udržitelné BIO produkci. Charakteristé pro vinařsví je spontánní fermentace na dřevěném sudu, použití vlastních autochonních kvasinek, jemná filtrace. Každé víno má svůj chakakter, hloubku a osobitost.

Vinice se rozléhají v nadmořské výšce 650 až 850 m n.m., chráněné pohořím Supramonte e Gennargentu. Podloží je písčito-žulovitého původu, bohaté na draslík a fosfor. Vlajkovou lodí Cantina Sedilesu je Mamuthone, vyrobené tradiční metodou spontánní fermentací na dřevěných sudech s následným zrání v dubových sudech. Vinařství si hýčká stoleté vinice, ze kterých vyrábí Riservy, Ballu Tundu a Carnevale, svahovité vinice jsou orány párem volů.  Za zmínku stojí úspěšná reprodukce bílé autochtonní odrůdy Granazza, příjemně svěží s minerální dochutí.  Milovníka Orange Wine oslní Granazza na slupkách.

[