O nás

Dovážím víno a delikatesy ze Sardinie. Spolupracuji a zastupuji pečlivě vybraná vinařství a výrobce v které věřím, že stojí za to dovážet a hrdě prezentovat. Specializuji se na horskou oblast Barbagia, provincii Nuoro, nazývanou kolébkou červené odrůdy Cannoanu. Kde také ve solupráci s místními vinaři a pastevci umožňuji poznat pravou Sardinii, výlety šité na míru s tradičním jídlem a pití...

Na Sardinii jezdím přes 20 let. Srdeční záležitost, víno, mě připtáhla až do samotného středu, tzv. srdce Sardinie, horské oblasti Barbagia provnicnie Nuoro,  kolébky červené odrůdy Cannoanu a tradiční kultury. Pár let jsem bydlela ve vinařské více Mamoiada, nyní často pracovně pobývám ve vinařské více Oliena, kde pořádáme s místními poznávací, zážitkové výlety do horských masívů Supramonte di Oliena a Dorgali. Ve spolupráci s místními pastevci umožnuji poznat pravou Sardinii s tradiční kulturou, jídlem a vínem.

 Pro ty, kteří máte rádi detaily ;-) ... 

Bylo nebylo, před xx lety měla jedna studentka hotelové školy pošetilý nápad, bláznivé přání, které nebylo logicky možné. Avšak s nenadání se ocitla na ostrově, o kterém nikdy ani neslyšela, neviděla. Bylo tam vše, .. moře, slunce, kouzelná krajina, kultura, koně, víno a tak výtečná kuchyně, že přestala být vegetariánkou. Ostrov ji dokocne vyléčil chronické zdravotní problémy z velkoměsta :-) Krajina je tak různorodá, že vzdálenost 20km působí diametrálně odlišně. Různé pláže, moře, krajina s pestrou kulturou a sardským dialektem.

Jak plynul čas, místní poznali, vášeň sommeliérky a už to jelo samo ... místní cantýny, ochutnávky, vinaři..

Díky vntiřním pocitu a srdečnému vědku jsem se rozhodla víno dovážet. Neprve okrajově jako koníčka, podělit se o lahodná vína se svými přáteli z enogastronomie... Postupem času jsem ale pocholila, že když už tak na plno. A stala se zástupcem pečlivě vybraných vinařství a výrobců, ubytovacích zařízení a dokoce i agroturismu v přírodním parku provinice Dograli.

Částečně bydím na Sardinii, stala jsem se součástí jedné horské vesničky Oliena, v oblasti Barbagia, provinice Nuoro, .. kde se zastavil čas, avšak tradice, kultura a lidská srdečnost jede na plné obrátky. Po ránu, když si přivstanu upeču Pane Carasau s místními, často se přimýchám i do výroby sýrů a nejlíp mi je mezi ovčáky,.. cinkání zvonečků v krajině má neskutečně blahodárný vliv pro duši a tělo.

A tamní víno,.. za mě, nejlepší na světě. Dokonce je dle vědeckých průzkumů nejzdavějším vínem na světě, obsahující až o polovinu více zdaví prospěšných látek v podobě různých antioxidatnů a reseratrolu. Já s pokorou potvrzuji tuto pravdivost, neb se mi od pobytu a pravidelného pití Cannonau vyléčila srdeční aritmie. Postě tělo se tam dostane do absoultní harmonie :-)

Proto vám dovážím tato zážitková vína, plná příběhů, kouzelné krajiny z panensky čisté přírody :-)

Na zdaví :-)

Salude :-)

Katerina