VINAŘSTVÍ
Sem vložte podnadpis

 Víno ze Sardinie je osobité, díky svému specifickému složení "terrrior", vzdálenému od pevniny.

Slunný ostrov ve středomoří je převážně kopcovitý, až hornatý s pestrým minerálním podloží. Vína z této oblasti se vyznačují plným extraktem vyzrálých hroznů, širokou škálou herbálních tónů s elegantní mineralitou v závěru. Mezi nejrozšířenější odrůdu patří červené Cannonau (Grenache), svou ohnivost čerpá z hlinito-lávového podloží. Bílé odrůdě Vermentino naopak prospívá žulovo-vápenaté podloží.

Cannonau ze Sardinie se také právem označuje za nejzdravější víno Světa. Vědecky prokázané, nejzdravější víno Světa, obsahující až o polovinu více přírodních antioxidantů, polyfenolu a resveratrolu obsažených ve víně :-)250 ha vinic vinařského spolku, združení malých vinařů se rozkládá v hornaté oblasti "Barrbagia" vyhlášené pro ideální "terroir" Cannonau Classico 

30ha vinic rodinného vinařství Cherchi. Zakládá si na vysoké kvalitě a eleganci vína. Vinice se nacházejí v mírně kopcovité oblasti vinařské obce Usini na Severu Sardinie, vzdálené asi 20km od moře.

Cantina Puggioni Giampietro  Mamiada
Cantina Puggioni Giampietro Mamiada

Novinka z horské obce Mamoiada, na kterou se můžete těšit.. již brzy... červené, plné, exkluzivní víno Cannoanu s názvem reprezentující sybol tradice a kultury dřevěné masky Mamuthone.