Cannonau id Sardegna DOC Classico 2018

490 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: 78

Detailní popis produktu

Klasické, Nepente di Oliena z vyzrálých hroznů. Velmi strukturované, mnohovrstevné

Vinifikace nezavlažované vinice, v kopcovité oblasti Oliena. Velmi nízký výnos, používají se tradiční agronomické techniky, systém allberello. Hrozny jsou harmonicky vyvážené v cukernatosti a třísle. Výtěžnost 50 hl / ha. Pečlivě vybrané hrozny se sklízejí začátkem října.  Fermentace na slupkách 15 dní  

Zrání nejprve v betonových tancích, po té pokračuje v sudech ze slavonského dubu,30 až 50 hl, 12 měsíců. Během pobytu na dubovém sudu prochází NEPENTE CLASSICO opakovaným batonnage na jemných a ušlechitlých kalech, pro dosažení větší extrakce a objemu těla vína. Následuje období kludu a zrání na lahvi :-) 

Barva rubínová s fialovými odlesky, dobrá konsistence

Vůně intenzivní vůně malinové marmelády s éterickými tóny ušlechtilého koření; muškátového oříšku a hřebíčku. Jemný dotek balsamico.

Chuť plné víno, typické pro horskou oblast Barbagia. Intenzivní, perzistentní, vyvážená jemnost alkoholu (15%) a glycerolu. Svěží, krásně vyhlazené taniny s příjemnou mineralitou, díky vápenatým půdám pocházející z masivu Corrasi.

Párování Irilai je šťavnaté víno se strukturou, které potřebuje kombinaci se silnými pokrmy: těstoviny plněné masem, různé pečeně, vyzrálé sýry typu Pecorino může doprovázet robustní dokončení chodu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Hmotnost: 1.7 kg

Vinařství se nachází v chráněné horské oblasti Oliena s nejstarší historií pěstování vína z 3500 let před naším letopočtem. Cannonau z této oblasti se označuje „Cannonau Classico Nepente di Oliena“.

Vinařský spolek založili malí vinaři v roce 1950, dnes je to jedno z nejuznávanějších vinařství klasické Cannonau Nepente di Oliena.  Perfektní podmínky pro pěstování odrůdy Cannonau. Nachází se zde jedinečné terroir, vinice v 350 m nadmořské výšky jsou chráněny horským masívem z bílého vápence, Supramonte di Oleina. Přirozená kombinace, ventilace horského vánku v blízkosti moře dodává jedinečnost pro přirozené pěstování bez potřeby přidání vedlejších přísad.