Cantina VikeVike

Není důležité vyrábět dokonalá vína, ale víno s perfektním odrazem teritoria. 

Simone Sedilesu

 Malé vinařství,velká vína, vypráví o svém jedinečném terroir z 650 metrů nadmořské výšky, chráněné horskými masívy Gennargentu a Supramonte.                                 3ha vinic obhospodařuje mladý, symatický vinař, enolog Simone Sedilesu z vinařského rodu Sedilesu Cantina Sedilesu 

Simone se rozhodl jít vlastní cestou, po nasbírané praxi v zahraničí obhospodařuje 3ha vinic. Vinice přirozeně hýčká  v souladu s přírodou, s nízkou výtěžností na hektar, bez chemických zásahů ve vinici a ve sklepě.

Ctí tradiční výrobu, spontánní fermentaci na přirozených kvasinkách,  na dřevě  s prvky moderního, šetrného zpracování hroznu kouzlí ohromná vína, plná místního "terrior".  Vína s vlastím podpisem, jsou harmonická, mnohovrstevná, elegantní a neskutečně dobře pitelná. 

VikeVike

 Cannonau di Sardegna 2019

Víno charakterizující své terrior, šarmantní ;-) 

Oblast Mamoiada, vinice SanCosimo

Nadmořská výška 700 až 750 m n.m, stáří vinic 30 let

Obsah alkoholu 14%, suchý extrakt: 29g / kyselost: 5,9 g / l     

Výtěžnost vinic 40 hl/ha, ruční sběr, podloží granitické s kyprou a mírně kyselou strukturou

Fermetnace sponntání v dřevěných sudech po dobu 20 dní.

Zrálo ve velkých dřevěných sudech, 18 měsíců.

Barva intenzivní granátová, s fialovými odlesky 

Vůňe vyzrálých ostružin, přechází do bylinných tónů divoké levandule a mateřídoušky. hořké čokolády s lehkým dotekem dřeva. Delikátně zakomponovaný tanin.

Chuť plná, komplexní, harmonická se sametovým závěrem. Delikátně zakomponovaný tanin, s lehkým dotekem dřeva. Výborně pitelné. 

Doručení krásné, harmonické víno, vhodné k jakékoliv příležitosti. Ideálně doprovází pokrmy z divočiny, masité předkrmy a vyzrálé sýry.


Cantina Vike Vike, název vinařství Vike VIke, vyplívá z volného překladu Sardského dialektu znamená "Wow, to je ono!" Toto víno skutečně ohromí všechny smysly, dle našeho uznávaného sommeliera Jakuba Přibyla, " Toto víno lehce strčí levou zadní francouzské hvězdy do kapsy." Zájem vzbuzuje také etiketa podobná jednomu z nejuznávanějších legend francouzského vinařstství " Château Latour, které však stojí až 15x více ;-)