Návštěvy a ochutnávky vinařství

Ve spolupráci s místními vinaři jsme pro Vás připravili nabídku ochutnávek vín s prohlídkou okolí, tradičních výrobků a zážitkové gastronomie 

Zaměřuji se na malé kvalitní vinaře s tradiční výrobou, autetnickým podpisem.K dobrému vínu patří dobré jídlo, tipy, doprručení, seznam tradičního menu naleznete níže. Program ochutnávek ve vinařských oblastech lze domluvit nmíru pro skupinky od 4 osob. V případě zájmu programu na mírů pro skupinky napiště své přání do kontatního formuláře níže. 

Každé vinařství je jedinečné. Zaměřuji se vyhlášené vinařské oblasti, ve kterých se často nacházím a ze kterých dovážím vína. V Severní Sardinii, oblast proslulá výrobou předevěím bílé odrůdy Vermentino DOC. Oblast Sassari, vinařská obec Usini (Cantina Cherchi) a   jedniná oblast s označením DOCG Gallura na Severozápadě, Vermentino di Gallura DOCG (Cantina Atlatis Berchidda, Cantina Canu)

Milovníci červeného vína, královské odrůdy Cannonau DOC by určitě měli zavítat do takzvaného "Srdce Sardinie", horské oblasti na Středo-východě ostrova, provincie Nuoro. Vinařské obce Oliena, Mamoiada, Dorgali. Zde jsme pro Vás připravili bohatý program ochutnávek malých a středně velkých vinařů. V případě zájmu lze domluvit tradiční menu 0km. Program ochutnávek s menu a menším výletem po okolí. 

Zasvětím vás do srdce Sardinie, kolébky červené odrůdy Cannonau Classico, ochutnáme tradiční kuchyni. Seznámím vás s mistry v oboru gastronomie a tradiční výroby. Provedu vás utajenými přírodními krásy ostrova. Navštívit a ochutnat můžeme všechna vinařství, která dovážím + malé vinaře, s tradiční metodu zpracování vína.

 Zde je nabídka: 

Každý milovník vína by určitě na své cestě neměl vynechat zastávku v následujících vinařských obcí v provincii Nuoro:

1) Mamoiada kouzelná vinařská obec s naturálními vinaři a stoletými vinicemi  Mamoiada, vinařská obec, Cantina VikeVike, Cantina Sedilesu
2) Oliena Cantina Nepente Oliena je středně velké vinařství, Oliena a legendární  vápencový masív Supramonte di Oliena disponuje největší histoií v pěstování vína Apeninského poloostrova datované 3500 let před naším letopočtem
3) Dorgali Cantina Dorgali je středně velké vinařství, možnost návštěvy a ochutnávky v prodejně vinařství, bez rezervace předem. Slečny jsou šikovné, mluví i anglicky :-))

Olbast Severozápadní Sardinie se proslulá výrobou bílého vína Vermentino DOC a autochotnní odrůdy Cagnulari. Možnost ochutnávky vín ve vinařské obci Usini, Cantina Cherchi, Sandro Panzali. Min počet 5 osob. V případě zájmu napište do kontaktního formuláre.